Ватфордов Одион Игхало поставља поновљену победу над болним Невцастлеом

<п> Било је 29 година од када је Ватфорд последњи пут направио двоструко над тимом врхунских летова, али против Невцастле-а су сада направили високу тачку. Много се променило у две недеље од када су се тимови састајали овде у ФА Купу, укључујући 10 чланова стартних линија, па чак и терен, који се свеже повезао за ову утакмицу, али за гостујућу страну исход је био управо исти – <п> “Веома смо разочарани јер смо, слично куповини, дошли овамо и добро играли”, рекао је Стеве МцЦларен. “Не можете кривити став играча.Мислио сам да смо све урадили данас, али освојили смо утакмицу. “Било је предвидљиво позитивно окретање на екрану који је само понудио нежно охрабрење, против Ватфорда који је изгубио претходне четири лигашке утакмице, а речи Куикуе Санцхез Флорес, “су дошле са лошег места, у смислу осећања”. Током ублажавања МцЦларен је морао да се носи са низом дефанзивних повреда, са сваким погодним центром, именованим у стартној линији, али иако су два пута признали истинске проблеме у нападу.Невцастле је постигао своје једино истинито претећи напор на мету, а глава из угла Јамаал Ласцеллеса, централног браниоца, пошто је свој први лиг почетак сезоне у суштини само зато што је био у могућности ходати. <п> Ватфорд је прокријумчарио значајне промене у њиховој формацији под увјетом једне, као и за сличну промјену на страни која је тако неуспешно играла током прве половине њиховог пораза 1-0 у Свансеи прошлог понедјељка. Први пут од дана отварања сезоне, Јосе Мануел Јурадо је играо централну улогу, одмах иза предњих два, са три нејасно дефанзивна везиста иза њега.Иако је то имала предност дозвољавању Шпанцу да сјаји у његовом фаворизираном положају, дошло је до трошкова покривања у широким областима, и док се домаћа екипа борила да се придружи њиховим тактичким промјенама, посјетитељи су успјели да постигну низ бокове, а Моусса Сиссоко нарочито претећи са десне стране. Вотфорд се коначно усредсредио, својим новим обликом који такође даје Етиенне Капоуу неуобичајену слободу напада, прилика коју је он у почетку изгледао одлучан да преведе на мало вероватне казнене тврдње. Француз је, међутим, требао да преда своју страну у 17. минуту, када је Одион Игхало поставио Троиа Деенеиа, чији је слаб ударац спасен, али га је просуо Роб Еллиот.Лопта је изашла изван далеког места, где је Капоу одбио лопту у голманске ноге са било којим бројем бољих опција. <п> Невцастле је обећано завршио прву половину, јер су Јоњо Схелвеи и Дарил Јанмаат прешли преко или иза Александра Митровића у протеклом минуту, али је катастрофално почео у другом полувремену.Мање од 45 секунди након што је рестаурација Ватфорд била у предности, Деенеи је подигао лопту над гостујућом одбраном и победио Игхало, заокружио Еллиот и постигао погодак са озбиљним угловима. Џордан Ајв одбио је казну за Астон Вилу у досадном зезању са Вест Бромом. Иако је Невцастле направио прилику за изједначење у року од три минуте, када је Митровић одиграо са слободног ударца, али је шутнуо шутну лопту, циљ је прешао у најбоље време у Ватфорду, док је Деенеи пуцао широк са ивице подручје и Валон Бехрами, који се бацају на земљу у настојању да пажњу судије доведе до нежног нагиба Фабрициа Цолоццинија у леђа, резервисан је за симулацију.У 58. минуту Ватфорд је удвостручио своје вођство: Мигуел Бритос је послао пола слободног ударца назад у тај део, Деенеи је кренуо доле, Игало је контролисао на бутину, а Цраиг Цатхцарт је ударио у леву ногу. <п > МцЦларен је одмах направио двоструку замену, а оба нова долазка могла су да постигну голове у року од пет минута само за Иоан Гоуффран, а затим и Аиозе Перез да шире, а потом и после дивног центра Сиссоко. На крају су успјели вратити гол, иако је Ватфорд имао и друге шансе – Игхало је пуцао низак и тешко с лијеве стране, а Еллиот је спасен; Цапоуе је пуцао високо и тешко са сличног места и потпуно пропустио – могао је да оствари напредак.Перез је надмашио Бехрами, али је пуцао, док је Еммануел Ривиере, друга замена, и Ласцеллес, из другог Схелвеи крижа, обојица шетали у време зауставе. <п> “Веома је тешко победити три пута против истих противника у сезону “, рекао је Флорес. “Заиста сам задовољан перформансама играча, да повратим нашу амбицију, наш дух, нашу страст”.