Оломоуц – Словацко 2: 2, домаћи резултат је преокренут, противник је чак изједначио на десет

<п> Оломоуц и Словацко, који нису добили пет утакмица, поделили су четири места на табели, али само један бод. Разлика након меча остала је иста. </п> <п> Словацко је побиједио на полувремену, домаћег тренера Латал су замијенили замјеници Пилар и Неспор. Када је гост Шимко потом избачен, домаћа Фалта се окренула на крају резултата. Али Харе је имао задњу реч. </п> <п> Сигма је постигла гол у петом узастопном мечу лиге. „Разочаран сам. Ако окренете утакмицу и поведете десет минута пре краја са ослабљеним противником 2: 1, морате да победите. Понизили смо бод од Јаблонца. Губимо утакмице у којима се понављају исте грешке “, рекао је тренер Оломоуца Радослав Латал.Добрим кретањем пореметили су одбрану Словацка, искористили су простор крила за бројне центре, што је створило опасне ситуације у гостујућем 16. месту. Међутим, само Фалтов директни ударац из 15. минута био је близу гола. </п> <п> Тим из Ухерске Храдиште у првом полувремену показао је да њихове победе на отвореном код Спарте и Пилсена нису случајне. Словацко је играо без грешке у леђима и искористио је сваку могућност за брз контранапад у предњем делу. Његов први покушај је блокиран одбраном Сигме, али нападачка страна је већ славила напад.Међутим, Хавлик је циљао следећег гола, а Хофманн није успео да прими лопту која је обећавала у корнер. Ханакси су до полувремена појачали офанзиву. На крају полувремена Захрадничек је имао прилику на крају, али циљао је. </п> <п> Након одмора искусни Пилар скочио је на домаћу линију и одмах потписао за поравнање. У 47. минуту послао је оштар центаршут са гола Словацка, где га је упутио ка мрежи Нешпора. </п> <п> Али гол није постигнут и ускоро би могли вратити предност. Испрва је Хофманн пуцао из близине, а затим вратио Навратил, али голман Реицхл је сваки пут погодио. </п> <п> Оломоуц се постепено опорављао и такође је стекао предност игре снаге. У 62. минуту, Шимко је повукао бекство Фалта и видео равно црвени картон. В 73.Словацко Гонзалез је добио лопту у 16. минуту, али његов ударац није имао нагласак. Фалта је добио одбрану и снажно шутирао Трмал-а. Гости, међутим, чак и слабе. Променом Калабишке у 88. минуту пронашао је Харе и шутом је савладао Реицхл. У почетку смо се добро бранили, иако је домаћа екипа имала предност, али нису добили ништа. Штета је што нисмо искористили своје могућности после водећег гола, а онда и после изједначења. Црвени картон је са наше тачке гледишта био бесмислен, игра наших екстремних бекова има дугорочне резерве.Цијеним чињеницу да момци у десет нису то спаковали и борили се за бод “, рекао је тренер гостију Мартин Сведик. </п>