Арсенал са Чешким изгубио од Ливерпула, Унитед изгубио. Лестер је победио

Арсенал је имао прву половину. Први пут је победио на деветом минуту када је Роберто Фирмино завршио брзу акцију Ливерпоола. Голман Бохемије донео је важну интервенцију након пола сата, а врхови његових прстију су гурнули ударац Пхиллиппе Цоутинхе. У 40. минуту, међутим, поново је ухватио лопту – Фирмино је видио слободну Садију Мани и сенегалски нападач постигао дванаести гол сезоне.

Тренер Венгер је послао у другу половину изненадни заменик Алекис Санцхез и Арсенал. Данни Велбецк је погодио из линију са десне стране у 57. минути. Одлична интервенција којом је Симон Мигнолет погодио са десне стране и голманаше екипе Оливиера Гироуда добро је завршио у мрежи.

Арсенал није дошао близу другог гола, али Ливерпоол је сигурно побегао за победу. Шеф Јоел Матипа заузео је Бохемију, који је неколико минута касније спасио пол по оригијевом мету. У сету је запечатио победу против трећег гола Георгинио Вијналдум. Утакмица потврђује да Ливерпоол има јаке снаге, док се Арсенал бори са првих шест тимова. Манчестер је у првих неколико секунди био испред Боурнемоутха, али су прилици Паул Погби, Антхони Маритал и Златан Ибрахимовић остали неискоришћени. Било је само 24 минута пре него што је први гол у Премијер лиги био Марцос Ројо, који је пуцао на мрежу. Али водство је било тек у четрдесетом минуту – Пхил Џоунс је фоулед у лимбо и Јосх је окренуо Краља. На крају полувремена, ситуација на травњаку је била у порасту, Ибрахимовић је требало да добије црвени картон иза лакта у Тирону Мингово лице, исто вриједи и за Боурнемоутха, који су управо ступили на шведску главу. на челу – друга жута видео Андрев Сурман иза Ибрахимовице. Унитед нису били у могућности да то искористе, иако су били близу другог гола – вероватно најближи је Ибрахимовић, али Артур Боруц је у 72. минуту ухватио пенал.

Леицестер је такође победио на другом мечу након победе тренера Цлаудио Раниери. Бранилац титула изгубио је Хулу од четрнаестог минута, али је Цхристиан Фуцхс био у првој половини и након промјене страна завршио је промет Рииадх Махриз, који је након 28 лигашких утакмица играо циљ. На крају, ипак је дао свој циљ Том Худдлестону.

Кристал Палас је напустио спуст због победе на Вест Бромвицх курсу, а Свансеа је победио Барнли из последњег минута. Саутемптон прославља три поена за победу 4: 3 на стадиону Вотфорда, дуел између Стоука и Мидлсброа који завршавају са 2-0.